Anna Kawalec

Jestem psychologiem , trenerem umiejętności miękkich, trenerem zdrowia  psychicznego, coachem, doradcą zawodowym, wykładowcą akademickim, konsultantem z 20 letnim doświadczeniem.. Ukończyłam  5 letnie studia na UAM w Poznaniu, Wydział Nauk Społecznych , Instytut Psychologii , z tytułem mgr psychologii. Uzupełniłam swoje kwalifikacje na Studiach Podyplomowych „Psychologia w zarządzaniu” na UAM w Poznaniu oraz Studium Pedagogicznym , również na UAM w Poznaniu. Poza tym poza tym na okoliczność zatrudnienia w Urzędzie Pracy oraz innych miejscach pracy  -poszerzałam swoją wiedzę na licznych kursach zawodowych. Związana byłam również ze środowiskiem akademickim , prowadząc wykłady i zajęcia dla studentów ( Uam, Wyższa Szkoła Handlu i Usług, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy). Współpracuję z różnymi firmami w zakresie prowadzenia szkoleń, coachingu, konsultacji.

Od 20 lat pracuję we wszystkich tych specjalnościach wzbogacając co chwilę swoją wiedzę , dokształcam się i rozwijam. Mam to szczęście , że pracuję w zawodzie , który jest jednocześnie moją pasją. Od października tego roku rozpoczynam Studia Podyplomowe „Seksuologia  kliniczna” na UAM Poznań. Moje zainteresowania zawodowe obracały się również zawsze wokół psychologii sportu i od października tego roku rozpoczynam prowadzenie treningów mentalnych dla młodych piłkarzy (10/12lat) trenujących w Jarocie Jarocin.

W swojej pracy opieram się na koncepcji psychologii pozytywnej oraz nurcie behawioralno-poznawczym.  Wprowadzam także elementy mindfulness .

Prowadzę konsultacje , udzielam pomocy psychologicznej oraz wsparcia dzieciom i rodzicom w kontekście radzenia sobie z emocjami, trudnościami w relacjach rówieśniczych oraz między dzieckiem i rodzicem. Oferuję pomoc w zakresie problemów wychowawczych oraz budowania dobrej, pozytywnej relacji z dzieckiem. Udzielam pomocy i pracuję również z młodzieżą , która przechodzi kryzys rozwojowy . Pracuję także z osobami dorosłymi , które są w sytuacji rozstania, kryzysów emocjonalnych i zawodowych.

Prywatnie jestem mamą 11- letniej  Julii oraz 15- letniego  Kacpra . Uwielbiam podróże, te małe i te duże , spędzanie czasu z przyjaciółmi oraz inne aktywności, które pomagają mi się zrelaksować. Bliska jest mi „filozofia”  life balance , czyli równowaga między różnymi aspektami życia. Moje motto życiowe: Only sky is the limit:-)))